Föreningens postadress

Brf Smedjan 11

Dalagatan 86 A nb

113 43 Stockholm

Teknisk förvaltning

Föreningens tekniske förvaltare är Cemi Förvaltning AB. CEMI hjälper dig bland annat med felanmälan, om du har tappat bort dina nycklar eller ska renovera.

Ansvarig förvaltare: Rasmus Persson (rasmus.persson@cemi.se)

Felanmälan görs till CEMI via telefonnummer 0774-400 990 (vardagar kl 07.00–16.00), eller via formuläret på denna sida. Det går också bra att felanmäla via webbplatsen www.cemi.se/kontakt/cemi-support/

Vid akuta fel under annan tid görs felanmälan till Dygnet Runt Service Fastighetsjour AB via telefonnummer 08-18 70 00. Jour skall endast kontaktas vid akuta fel som innebär fara för person eller byggnad. Anmälan av icke akuta ärenden till journumret kan komma att faktureras anmälaren.

Vid hissfel, var god kontakta CEMI.

Ekonomisk förvaltning

Föreningens ekonomiske förvaltare är Rådrum Mäkleri & Förvaltning AB. Rådrum hjälper dig bland annat vid frågor om avgifts-/hyresavier.

Telefonnummer: 08-34 30 13

E-post: info@radrum.se

Försäkringsbolag

Länsförsäkringar/Svenska Brand

Försäkringsnummer: 9040575*04

Bredband med Com Hem

Läs mer om föreningens gruppavtal med Com Hem här. Vid frågor om gruppavtalet eller uppgradering av hastighet, vänligen ta kontakt med Com Hem:s kundservice på telefon 0775-17 17 20. Öppettider är vardagar 08.00-21.00 samt helger 09.00-18.00.

Föreningens styrelse

Kontakt med styrelsen sker via e-post. Se e-postadresser nedan.

Ordförande

Ulf Nyqvist

ulf.nyqvist@smedjan11.se

Kassör

Fredrik Birkeland

fredrik.birkeland@smedjan11.se

Sekreterare

Sara Niclasdotter

sara.niclasdotter@smedjan11.se

Ledamöter

Naser Amini

naser.amini@smedjan11.se

Fredrik Johansson

fredrik.johansson@smedjan11.se

Emma Grönroos

emma.groonros@smedjan11.se

Valberedning

Ledamöter

Jan Hellström

jan.hellstrom@smedjan11.se

Hans Torild